RESTBET348.COM – KEVİN GARNETT, JOAKİM NOAH’NIN KARİYERİNİ NASIL DEĞİŞTİRDİ?

restbet önerdiğimiz bir sitedir.


Joakim Noah, efsane oyuncu Kevin Garnett’in kendisinin NBA kariyerini nasıl değiştirdiğini paylaştı.

Garnett, Noah’nın çocukken favori oyuncularından biriydi. Ancak Garnett ile ilk NBA karşılaşması sırasında kariyerinin geri kalanında hatırlayacağı değerli bir ders öğrenmişti:

“Hatırladığını sanmıyorum çünkü bu hikaye, benim için ondan çok daha manalıydı. Ben hatırlarım, çünkü duvarımda KG posterleri vardı, KG formam bile vardı. Olan şey şuydu:

KG’ye karşı ilk kez oynamadan önce çok heyecanlıydım, Celtics’e karşı oynuyorduk, Bulls’taydım. Sanırım 30 sayı falan öndelerdi. Ben de maçın son saniyelerinde oynuyordum, kimsenin umurunda olmayan anlarda. Bir serbest atış atılıyordu. O eskiden Joe Abunassar diye bir adamla antrenman yapardı. Ben de draft öncesi o adamla çalışmıştım. O yüzden her an KG salona gelebilir ve onunla çalışabilirim diye çok heyecanlı olurdum.”

Ona, ‘Joe ile çalışacak mısın?’ gibi bir soru sorduğumu hatırlıyorum. Sadece iyi davranmaya ve idolüme bir şeyler söylemeye çalışıyordum. Bana şöyle bakıp, ‘Yo, kiminle konuşuyorsun? Kiminle konuştuğunu sanıyorsun?’ demişti.”“O andan itibaren dedim ki ‘lanet olsun.’ Ama sanırım maç sırasında böyle bişey söylememeliydim diye de düşünmüştüm. Bir şey söylememiştim. Ben bir şey söylemeyince, sanırım beni korkak falan sandı ve giderek daha da gürültülü konuşmaya başlamıştı. Tanrı’ya yemin ederim, üzerine üzerine gittim. Her oynadığımızda bunu yaptık. Kariyerimi değiştirdi.”

“O an, kariyerimi değiştirdi, çünkü o andan itibaren savaşta sevgi olmadığını ve bunun rekabet olduğunu öğrendim. Günün sonunda ben senin başını, sen de benim başımı koparmaya çalışıyorsun, haydi o zaman. Ben de en az senin kadar kazanmaya çalışıyorum. Arkadaş edinmeye çalışmıyorum. İşte o an, her şeyi değiştirdi.”

Joakim Noah ve Kevin Garnett’in sert bir rekabeti vardı. İki savunma oyuncusu, sezonda karşı karşıya geldiklerinde sert karşılaşmalar geçiyordu.

34 yaşındaki Noah, geçtiğimiz sezon Memphis Grizzlies ile 42 maçta oynamış ve ortalama 7.1 sayı, 5.7 ribaund ve 2.1 asist kaydetmişti.

Eski bir All-Star olan Noah, Chicago Bulls, New York Knicks ve Grizzlies ile toplam 667 maçta oynamış, 8.8 puan, 9.1 ribaund ve 2.8 asist kariyer ortalamaları tutturmuştu.

Bir önceki yazımız olan RESTBET348.COM - FENERBAHÇE'YE PANKART CEZASI; 24 BİN TL! başlıklı makalemizde restbet348.com artık bu girişi, restbet348.com güvenli adresi ve restbet348.com online bahis hakkında bilgiler verilmektedir.

RESTBET348.COM – KEVİN GARNETT, JOAKİM NOAH’NIN KARİYERİNİ NASIL DEĞİŞTİRDİ?

1 Comment on RESTBET348.COM – KEVİN GARNETT, JOAKİM NOAH’NIN KARİYERİNİ NASIL DEĞİŞTİRDİ?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*%d blogcu bunu beğendi: